Curriculum

 

2018-2020     Expert Externe  "cours du soir de la formation des adultes: matière                                                                                                                     céramique " am Lycée Classique Diekirch an am Lycée du Nord zu Woltz. 

 

2015              Françoise Gascoin, Le Tholy , FR - Stage op der Dréihscheif                                                                                                                                (22.-25.05.2015)


2015              Andreas Naethe, Europäische Kunstakademie Trier (D)

                    Stage op der  Dréihscheif  (3.08.-7.08.2015)

                   

2013              Andreas Hinder,  Höhr-Grenzhausen (D) 

 

2013              Nicole Huberty, Konschthaus a Frantzen, Heiderscheid

 

2012              Rakuvaria, Ed Knops, Sevenum, (NL) 

 

2009-2010     Minist. de l'éduc. et de la form. professionnelle: céramique niveau 4 avancé 4

 

2007-2008     Minist. de l' éduc. et de la form. professionnelle: céramique niveau 3 avancé 3

 

2005-2006     Minist. de l' éduc. et de la form. professionnelle: céramique intermédiaire

 

2004-2005      Ministère de l' éducation et de la formation professionelle: céramique 

 

1999               L. Schmit, Konstum an Kazimierz Kalkowski, Moler- a Keramikkënschtler  aus  Danzeg, Polen  

 

 

Ausstellungen an Atelieren

 

 2019             Planzebourse  Schlass  Stolzebuerg  (14 + 15. September 2018)

  

2018              Planzebourse  Schlass  Stolzebuerg  (14 + 15. September 2018)

 

2017              Ausstellung Schlass Kewenig (D), (7, 8 +9. Juli 2017) 

2017              Planzebourse  Schlass  Stolzebuerg  (15 + 16. September 2017)

   

2016              Faarwendag fir d' Butzen mam Dit Jungels am Atelier mol-mol zu Branebuerg (5. Abrëll 2016)

2016              Kreativdag fir Kanner a Jugendlëcher mam Dit Jungels am Atelier mol-mol Branebuerg (6. Abrëll 2016)

2016              Fête de la musique - La renaissance du château - Stolzebuerg.
                    Gemeinsam Ausstellung mam  Tom Flick a Marie Josée Kerschen (18. Juni 2016)

2016              Planzebourse um Schlass zu Stolzebuerg (17. + 18. September 2016) 

 

2015              Kreativatelier mam Did Jungels am Atelier mol-mol zu Branebuerg (10. +11.04.2015)

2015              Atelier Creat'Our Stolzebuerg, Ateliers Ouverts (12. - 14. Juni 2015)

2015              Kreativwoch  mam Did Jungels a Mike Rouault  (Paräis, FR) am Atelier mol-mol zu Branebuerg 
                    (21.-25. Juli 2015)

2015              Planzebourse um Schlass zu Stolzebuerg (19. + 20. September 2015)

2015              Kreativen Dag gemeinsam mam Dit Jugnels am Atelier mol-mol zu Branebuerg (4. November 2015)

2015              Ausstellung: Décke Buttik zu Dikkrich (1. Dez. bis den 26.12.2016) 

2015              Ausstellung  Mysticus. Gemeinsam Ausstellung mag Dit Jungels am Atelier mol-mol zu Branebuerg 

                    (11. , 12. + 13. Dezember 2015)

 

2014              Konst am Gaart," Ëlwen

2014              Planzebourse, Stolzebuerg (Atelier)

2014              Weiler's Augenblicke, Neierbuerg (D) 

2014              Konscht um See, zu Wäiswampech

2014              Individuelle Projet, Dafsteen fir an d' Kiirch zu Stolzebuerg

2014              Kolping Feelen (1te Präis Kategorie "moderne")

2014              Kreativ sënn tëschend de Joren mam Did a Claudine, Branebuerg (Atelier)

 

2013              Konst am Gaart,  Ëlwen

2013              Recup ART & Nature ART Open Air Festival, KultOur Dëppen, Eesbech

2013              Planzebourse Stolzebuerg (Atelier)

2013              Kolping Feelen (1te Präis Kategorie "moderne")

  

2012              Ouschtergalerie, Préizerdaul (mam Théa Peschon)

2012              Planzebourse Stolzebuerg  (Atelier)

2012              Galerie "am Duerf" Steesel (mam Claudine Maillet, a Birgin Raymond) 

2012              Kolping Feelen (1te Präis Kategorie "moderne")

  

2011              Planzebourse, Stolzebuerg (Atelier)

2011              10ème Salon de la Peinture et de la Sculpture, Huldange

2011              Kolping, Feelen (2te Präis Kategorie"moderne)

  

2010             Konstsummer 2010" Galerie Orion", Ëlwen

2010             Planzebourse, Stolzebuerg (Atelier)

   

2009             Wanterausttellung "Momenter" am Paalsbau, Näertrech